Кафедра має 7 спеціалізованих лабораторій для проведення лабораторних робіт. Окрім того, кафедра широко використовує в учбовому процесі обладнання теплоелектроцентралі ТЕЦ-5, лабораторію діагностики обладнання та лабораторію металів ВАТ „Київенерго”. На кафедрі два дисплейних класи, з них один комп’ютерний клас з локальною мережею.

Для проведення науково-дослідних робіт на кафедрі використовується своя лабораторна база та дослідна база провідних підприємств, на яких виконують дослідження співробітника, студенти, магістранти т аспіранти кафедри.
Учбова та науково-дослідна лабораторія, в складі якої функціонує відділ „Проблем горіння” має відповідне технічне обладнання – систему газопостачання з тиском газу до 0,1 МПа, технічне водопостачання, електроживлення, станковий парк, повітряні нагнітачі з надлишковим тиском.
Для аналізу результатів досліджень використовується відповідна вимірювальна апаратура – потенціометри, лічильники води, газу, повітря, газоаналізатори.
Результати проведених досліджень обробляються за допомогою комп’ютерів з використанням відповідних програм.

Дослідження з розробки системи подачі вугільного пилу з високою концентрацією та відповідних пальникових пристроїв виконуються на дослідній базі Трипільської ТЕС.